8/5/2019.

ПРОЈЕКТУ „ЈА ГРАЂАНИН” 1500КМ ОД ОМЛАДИНСКЕ БАНКЕ

Већ дуги низ година проф. Александра Зец и њени ученици у оквиру предмета Демократија и људска права кроз пројекат "Ја грађанин" учествују у конкурсима које расписује Град Приједор и на тај начин обезбјеђују средства за уређење наше школе. Тако су и ове године ученици одјељења IV-3 добили 1.500 КМ од Омладинске банке и Града Приједора за свој пројекат "Акција уређења школског дворишта". Представници фондације "Мозаик" су 23.4.2019. године потписали уговор и уручили нашим ученицима симболични чек. Очекивано вријеме реализације пројекта је мај-јуни 2019. године. Похваљујемо овај вид активизма и честитамо ученицима и ментору! Одобрен је такође још један пројекат у оквиру предмета Демократија и људска права. Ученици одјељења IV-2, на челу са проф. Александром Зец, успјешно су конкурисали са пројектом под називом "Набавка школског намјештаја" те су им у ту сврху одобрена средства у износу од 2.800 КМ. Посредник је била омладинска организација "Омладински савјет". Вријеме реализације планирано је за мај-јуни 2019. године. Честитамо ученицима и ментору на успјеху!