САВЈЕТ УЧЕНИКА

Савјет ученика представља заједничко тијело ученика једне школе с циљем заступања њихових права и интереса, те унапређење статуса ученика. Основни циљ Савјета ученика је да кроз вршњачке едукације, тренинге и семинаре изради нову генерацију комуникативних, одговорних, солидарних, асертивних лидера за боље сутра. Савјет ученика наше школе члан је Мреже савјета ученика Републике Српске – мРЕСУРС. Кроз све године постојања активно ради на бројним активностима које укључују ученике наше школе и помажу нашој заједници. У складу са тим, Савјет ученика је спровео низ активности хуманитарног, едукативног и забавног карактера. Неке од хуманитарних активности обухватале су: Акција „Један слаткиш - једно дијете“ (Додјела новогодишњих пакетића за социјално угрожену дјецу и дјеци са посебним потребама); Акција „Мислимо о вама“ (Прикупљање помоћи за једног дјечака, који је оболио од леукемије и помоћи за дјевојку са подручја наше општине те помоћ удружењу Невен); Акција „Мислимо о вама“ (Прикупљање помоћи вишечланој породици Лукић из Горњег Јеловца);Акција „Прољећно уређење града”(Чишћење града и обала ријеке Сане) и сл. Поред хуманитарних активности Савјет ученика организује и друге активности у којима укључује своје ученике, значајно је поменути сарадњу са Нансен дијалог центром, организовање едукација поводом дана обољелих од AIDS-a и организација Дана средњошколаца.

Акција „Један слаткиш, једно дијете“
Акција „Помоћ породици Лукић“
Акција „Прољећно уређење града“

Координатори Савјета ученика за школску 2019/20.: Миланка Пропош и Азра Мурић.

Бр. Презиме и име ученика Разред Одјељење
1. Киш Уна I 1