МУЗИЧКО СТВАРАЛАШТВО

Музичка секција-хор дјелује дуги низ година у нашој школи. Покренула ју је 2003. године гимназијски професор музичке културе Сњежана Хрваћанин. Посебно је активна на свим важним догађајима и свечаностима у гимназији. Издвојићемо Дан школе и школску славу „Светог Саву”, свечана додјела диплома матурантима у приједорском позоришту и сличне манифестације. Неки од чланова хора, поред гимназијалаца, су ученици који упоредо похађају основну или средњу музичку школу „Саво Балабан” у Приједору. Гимназијалци су у свијету нота били и остали више него продуктивни. Налазећи у музици свијет и живот, они су показали да један гимназијалац не мора бити само "штребер", него човјек који, уз учење, има времена и жеље да, на најљепши начин, испуни своје слободно вријеме. Стога позивамо све музички надарене и талентоване ученике да се придруже музичкој секцији, односно хору.

Ментор: Сњежана Хрваћанин, проф.