ДРАМСКО СТВАРАЛАШТВО

Драмска секција у нашој школи постоји од школске 2006/2007. године. Прошле године секција је навршила десет година свог рада. Секцију су основале и водиле професорица социологије и филозофије Александра Зец и професорица српског језика Далиборка Стојанчић. Ове године професорица Стојанчић прави паузу, док секцију и даље води професорица Зец. Већ једанаест година драмска секција је једна од најактивнијих у школи и увијек је имала много заинтересованих ученика, али се број мора прилагодити комаду који се спрема. Драмска секција је такође једна од најмногобројнијих секција. Тако је, на примјер, једне године је бројала чак тридесет чланова. Тренутно секција има дванаест чланова, и увјежбава комад „Сумњиво лице“ Бранислава Нушића. Драмска секција свих ових година најактивније учествује у организовању школских свечаности, дану школе и школској слави „Свети Сава“ те свечана додјела диплома матурантима. Осим што активно учествује у свечаностима , драмска секција је имала много самосталних извођења у градском позоришту. Представу „Покондирена тиква“ Јована Стерије Поповића играли су у градском позоришту за ученике градских основних школа у чак два термина. Чланови драмске секције били су гости у Првој крагујевачкој гимназији на фестивалу драмских секција Србије. Све представе које је драмска секција припремала и изводила биле су веома успјешне,а ако би морали издвојити једну онда би то била представа „Београд некад и сад“ Бранислава Нушића изведена 2009. године. Главну улогу у овој представи имао је талентовани млади приједорски глумац Срђан Кнегињић, који је у овој представи начинио своје прве глумачке кораке и открио љубав према глуми. Већина чланова секције била је и члан љетне школе глуме, драмског студија „Десница“ позоришта Приједор. У току ових једанаест година секција је имала шест цјеловечерњих представа у Позоришту. Циљ драмске секције је развијање љубави према позоришту, глуми и умјетности уопште. Драмска секција има план да у будућности учествује на још неким фестивалима. Рад у драмској секцији је веома лијеп, креативан и занимљив, али захтјева и пуно труда и рада на себи. Уколико сматрате да сте талентовани за глуму, посједујете ту енергију и креативност, а такође умијете да слушате и прихватите критику, биће нам задовољство да постанете један од наших чланова.

Ментор: Александра Зец, проф.