10/10/2018.

У ТОКУ КОНКУРС ЗА УЧЕНИЧКЕ СТИПЕНДИЈЕ

Градска управа Приједор је, и ове године, расписала конкурс за додјелу 60 ученичких стипендија у износу 70 КМ, а конкурс за додјелу студентских стипендија које износе 120 КМ, биће расписан крајем октобра. Како каже Стевица Дроњак, шеф Одсјека за образовање, здравствену и социјалну заштиту и НВО, ученичке стипендије биће распоређене једнако у свих шест средњих школа на подручју града. -Предност на конкурсу имају ученици са дефицитарних смјерова, који се у години када се расписује овај конкурс одређују на основу анализе података Градске управе Приједор, Завода за запошљавање РС – Филијала Приједор, Агенције “ПРЕДА-ПД” и пословне заједнице. Тако ће бити и са конкурсом за студенте – појашњава Дроњак. На конкурс се могу пријавити ученици другог и виших разреда средње школе који имају држављанство БиХ и стално пребивалиште на територији града Приједора. – Важно је поменути да је рок за предају документације 22. октобар до 12.00 часова, а све информације су доступне на званичном сајту Града Приједора. Ученици који предају документацију за стипендију, све информације могу добити и у Одјељењу за друштвене дјелатности, сваким радним даном. На обрасцу који овдје добију и који су обавезни попунити, наведено је све оно што требају уз тај образац приложити – каже Дроњак. Прошле године на конкурс за додјелу стипендија пријавило се 357 кандидата, од којих 207 студента и 150 ученика средње школе. Додијељене су 162 стипендије, од чега 58 за ученике средњих школа и 104 за студенте.

М.Ковачевић/kozarski.com