2/12/2018.

СЕЛМА И ХАНА БУДИМЛИЋ НА НОВЕМБАРСКОМ КАМПУ ФИЗИЧАРА

Наше ученице Селма и Хана Будимлић учествовале су на „Новембарском кампу физичара” у Сарајеву. Друштво физичара Федерације Босне и Херцеговине у сарадњи са Richmond Park, образовним установама и Интернационалним Burch Универзитетом организовало је Новембарски камп физике који је трајао од 24. до 26. новембра 2018. године. На овом кампу су учествовале и ученице наше гимназије, Хана Будимлић (IV-3) и Селма Будимлић (III-1). Предавачи, млади студенти и бивши успјешни такмичари, држали су предавања из различитих области физике. Овај камп је окупио и врхунске босанскохерцеговачке научнике који раде у најпрестижнијим европским научним институцијама. Кампу је присуствовало око 60 учесника који су интензивно радили на усавршавању и савладавању знања из физике. Поред образовног, овакав догађај је и друштвеног карактера јер су се млади физичари из цијеле БиХ окупили и заједно учествовали у овом дивном догађају. Сестре Будимлић су се са овог кампа вратиле богатије за једно искуство и изразитом жељом да поново присуствују оваквом научном окупљању.