18/6/2019.

СВЕЧАНА ДОДЈЕЛА ДИПЛОМА У ПРИЈЕДОРСКОМ ПОЗОРИШТУ

И ове године било је свечано у приједорском позоришту. У уторак, 18.6.2019. год. свечано је испраћена још једна генерација матураната, 98. по реду. Свечана поворка матураната на челу са директором школе, г. Вељком Јањетовићем, кренула је пут позоришта у 19:30 часова. Свечани програм је почео у 20:00 часова. У публици као и сваке године били су бројни поносни родитељи, колеге професори, разредници, те многи други суграђани. Свечаност је почела академском химном „Gaudeamus igitur” коју је извела музичка секција-хор коју води професорица Сњежана Хрваћанин. Водитељ програма као и сваке године био је професор Дејан Карлица. Присутнима се потом обратио директор школе г. Вељко Јањетовић . У паузама између додјела присутне је одушевила ученица Ивана Тркуља која је одсвирала неколико нумера на акустичној гитари. Потом су похвале добили најбољи спортисти, најактивнији читаоци, ученици без изостанака и сви одлични ученици. Након тога су подијељене и Вукове дипломе, док је учеником генерације проглашена Хана Будмилић. Свечаност је трајала скоро до 22 часа, а да је то била вече за памћење свједоче и фотографије које слиједе у прилогу.

М.Ковачевић/фото МЕТРО