28/1/2019.

СВЕЧАНО ПРОСЛАВЉЕН ДАН ШКОЛЕ И ШКОЛСКА СЛАВА „СВЕТИ САВА”

И ове године, као и низ прошлих година, Дан школе и школска слава „Свети Сава” свечано су обиљежени у просторијама наше школе уз пригодан културно- умјетнички програм који су припремили наши професори и ученици. Директор Гимназије, Вељко Јањетовић, рекао је да је светосавски дух и дан данас водиља просвјетним радницима. Овај веома значајан датум за нашу образовну установу увеличали су својим присуством многобројни гости, представници друштвеног и културног живота града Приједора, колеге просвјетари из других образовних установа, професори у пензији, ученици и други нама драги гости. Директор школе додијелио је признање за изузетно залагање у ваннаставним активностима професорима Младену Карајици, Саши Комшићу, Далиборки Стојанчић и Александри Зец. Због изузетног успјеха у наставним и ваннаставним активностима ученице Хана Будимлић и Ивана Совиљ, обе похађају IV-3, добитнице су овогодишње Светосавске повеље. Након културно-умјетничког програма, гости и радници школе су наставили прославу уз закуску која је приређена у зборници школе.

М.Ковачевић/РТП