3/5/2019.

ЕКСКУРЗИЈА У БЕЧ 19.4.-21.4 2019.

Већ традиционално, април мјесец је резервисан за путовања у организацији проф. Александре Зец. Претходних година наши ученици су посјетили различите музеје, галерије и позоришта у Новом Саду, Београду и Загребу. Од ове године организацији се прикључила и проф. Тијана Солдат. Професорице су ове године за дестинацију одабрале Беч, а термин дводневног излета је био 19.4./21.4 2019. год. За путовање се пријавило 40 ученика од првог до четвртог разреда. По доласку у Беч прво су обишли Музеј историје умјетности (КХМ), који се сврстава међу најбоље свјетске музеје, затим дворце Шенбрун и Белведере. Други дан по плану је био обилазак Природњачког музеја (Naturhistorisches Museum), разгледање ужег центра Беча у пратњи водича и Hundertwasserhaus. Прије повратка у Приједор направљена је пауза за куповину и ручак у СЦС-у, једном од највећих тржних центара Беча. Ученици су били јако задовољно свим виђеним те је дводневни едукативни излет протекао у најбољем реду. Професорице А. Зец и Т. Солдат овим путем похваљују дисциплину и понашање ученика током читавог путовања.