23/3/2020.

ОБАВЈЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ ГИМНАЗИЈЕ

Поштовани ученици, као што знате, данас је званично почела online настава коју је прописало Министарство просвјете и културе Републике Српске. Због ситуације у вези са пандемијом корона вируса у нашем региону постоји могућност да се редовни наставни процес до краја школске године уопште неће наставити. У том случају online настава ће бити једини вид комуникације између професора и ученика. Зато вас молимо следеће. Министарство није прописало тачан вид комуникације (Google учионица, електронска пошта, школска веб страница, вибер, скајп итд...). Тај избор остављен је на вољу школи, односно предметним професорима. Прописано је само да настава мора бити на даљину, односно мора се изводити online са неким од софтверских алата. Сходно томе, апелујемо на ученике да имају разумијевања према предметним професорима јер у новонасталој ситуацији никоме није лако, ни ученицима а ни професорима. Остварите контакт са вашим професорима и слушајте њихова упутства. Ако је професор одредио контакт мејлом, вибером или неким другим видом комуникације, молимо вас да поштујете то и да не компликујемо додатно ситуацију. Ми се на крају надамо да ова ситуација неће дуго потрајати и да ћемо се ускоро вратити у учионице. Ипак, ако ситуација потраје, апелујемо још једном да слушате упутства предметних професора и пратите обавјештења на званичној веб страници школе (званичном фејсбук и инстаграм профилу). На располагању вам стоји и педагошко-психолошка служба. Мејлови на које можете остварити комуникацију су ss28.pedagog@skolers.org, ss28.psiholog@skolers.org као и путем телефона 052/212-003. Напомињемо да су сви ученици дужни редовно пратити online наставу, обављати задатке и комуницирати са предметним професорима јер је то једини начин да заврше разред. Свим ученицима и професорима желимо срећан почетак и успјешан рад.