13/4/2020.

ТРИВИЋ: НАСТАВА ЋЕ ТРАЈАТИ ДО ПОЛОВИНЕ ЈУНА, ТРАЖИМО МОДЕЛ ЗА ОЦЈЕЊИВАЊЕ УЧЕНИКА

Министар просвјете и културе Републике Српске Наталија Тривић изјавила је да ће настава за основце и средњошколце, највјероватније, трајати до средине јуна, а да ће у року од десетак дана бити дефинисана упутства о оцјењивању ученика који наставу прате на даљину. – Наша обавеза је да прецизно дефинишемо оцјењивање ученика и евентуално полагање разредног испита. Одлуке ћемо доносити у интересу ученика. Веома је важно да сви заврше ову школску годину и да нова школска година почне у септембру – објаснила је Тривићева. Она је подсјетила на донесене уредбе са законском снагом којима је прописано да се оцјена може закључити и на основу праћења, оцјењивања и вредновања ученика приликом извођења наставе на даљину, те да министар може да одлучи о полагању разредног испита за ученике који су похађали наставу на даљину. – Упутства о праћењу, вредновању и оцјењивању ученика приликом извођења наставе на даљину у основном и средњем образовању донијећемо у року од десетак дана на приједлог Републичког педагошког завода чији стручни тимови већ раде на дефинисању ових питања – рекла је Тривићева за портал Мондо. Она је оцијенила да Српска има одличне наставнике који су савладали бројне изазове да би на што бољи и пријемчивији начин представили наставне садржаје ученицима.

М.Ковачевић/infoprijedor.ba