6/4/2020.

НАСТАВА НА ДАЉИНУ И ТОКОМ ПРОЉЕТНОГ РАСПУСТА

Током прољећног распуста, који је био предвиђен за период од 13. до 20. априла, биће одржавана настава на даљину, изјавила је министар просвјете и културе Републике Српске Наталија Тривић. Она је додала да настава неће бити одржавана током Васкршњих празника, односно у петак и понедјељак. - С обзиром на то да се већ одвија настава на даљину донијели смо закључак да ће се настава одвијати редовно за вријеме прољећног распуста и то у периоду од 13. до 16. априла, рекла је Тривићева, након сједнице Републичког штаба за ванредне ситуације. Она је додала да је Штаб прихатио и закључак о упису дјеце у први разред, према којем ће се првачићи уписивати у школу када се за то стекну услови. - Родтељи у РС могу школама електронски доставити податке о дјетету, а систематски преглед ће се вршити када се за то стекну услови, рекла је Тривићева. Што се тиче начина одвијања наставе на даљину, Тривићева је казала да је Министарство успјело да обезбиједи интертнет као и рачунаре за све оне којима је то било потребно. - Ријеч је 1.200 рачунара за ученике основних школа и 500 за ученике средњих школа. Они који нису имали своје рачунаре или лаптопе подигли су из школа. Одлучили смо да бесплатан интернет буде омогућен за 1.005 ученика, рекла је министарка. Такође, како је навела, за 24 ученка тешке материјалне ситуације је обезбијеђен мобилни телефон и бесплатни интернет. - Технички смо успјели да обезбиједимо комплетну платформу за праћење наставе на даљину. Настава се одвија потпуно несметано, истакла је Тривићева.

М.Ковачевић/mojabanjaluka.info