22/4/2020.

ДЕФИНИСАН НАЧИН ОЦЈЕЊИВАЊА УЧЕНИКА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

Министарка просвјете и културе РС Наталија Тривић потврдила је данас да ће настава у Републици Српској трајати до средине јуна, а дефинисан је и начин вредновања и оцјењивања ученика током наставе на даљину. Предложено је да наставници и учитељи вреднују ангажман и радове ученика током наставе на даљину, која је почела 16. марта, те на тај начин закључе оцјене, а они ученици који не буду задовољни, имаће могућност полагања разредног испита пред комисијом. “Школска година ће трајати до средине јуна. С обзиром да су ученици у овом полугодишту већ оцјењивани, да имају бар једну, а неки и више оцјена у другом полугодишту, Министарство просвјете и културе РС је предложило Влади РС упуство о праћењу, оцјењивању и вредновању наставе на даљину која се одвија од 16. марта. Ученици ће бити оцијењени извођењем наставе на даљину, биће вреднован њихов ангажман и кумуникација коју су добили од учитеља и наставника, да ли путем кратких тестова, есеја, видео или аудио материјала“ казала је Тривић. Она је истакла да од почетка наставе на даљину, просвјетни радници воде евиденцију и он-лине портофолије сваког ученика и праве седмичне извјештаје. „Ако буде ученика који се не слажу или нису задовољни оцјеном, имаће могућност и за полагање разредног испита пред комисијом. У први план желимо да истакнемо да нам је у овој ситуацији примарно здравље наших ученика“ казала је Тривић.

М.Ковачевић/mondo.ba
Видео:kozarski.com