2/12/2019.

У ТОКУ ИЗРАДА МОНОГРАФИЈЕ „100 ГОДИНА ПРИЈЕДОСРКЕ ГИМНАЗИЈЕ”

Наша школа наредне, 2020 године, обиљежава веома значајан јубилеј, 100 година рада и трајања. Поводом поменутог јубилеја, у току је израда монографије под називом „100 година приједорске Гимназијеˮ. Управа школе је именовала ауторе монографије који су се прихватили истраживачког рада. У том смислу, потребна је и помоћ грађана око прикупљања информација и фото-документације. Молимо све који посједују неку занимљиву информацију о Гимназији, фотографију или било шта слично, из било којег периода, да исту доставе у Секретаријат Гимназије, на руке професорице Сњежане Хрваћанин или у електронској форми на E-mail: snjeskah@gmail.com.

Нарочито је интересантно сљедеће:
- Свједочанства из периода 1920-1950. године
- Слике матурских генерација
- Чланске карте: литерарног клуба „Петар Кочићˮ, школског друштва „Полетаˮ, Црвеног крста, Одред извиђача, Планинари и планинарке, ДТВ „Партизанˮ и др.
- Слике са екскурзија, радних акција, планинарења, са такмичења у спортским такмичењима
- Награде са такмичења
- Писмена сјећања о гимназијским данима

Сви достављени материјали биће скенирани и одмах враћени.