19/2/2020.

ОТВОРЕН НОВИ КОНКУРС ЗА СРЕДЊОШКОЛЦЕ КОЈИ ВОЛЕ УМЈЕТНОСТ

Министарство просвјете и културе РС, у сарадњи са Републичким педагошким заводом, расписало је конкурс под називом „Зашто је култура (мени) важна?“ за подршку ученицима средњих школа у Републици Српској који имају склоности према умјетности. Ученици су позвани да доставе своје радове о поимању културе и њене важности у друштвеној заједници у сљедећим областима: ликовна, примјењена умјетност и дизајн (сликарство, скулптура, видео-рад, перформанс, сценографија, илустрација, костим, дизајн плаката), фотографија (умјетничка фотографија), књижевност (приповијетка/кратка прича или поезија), драмска умјетност (монолог, драмски текст или сценарио за кратки филм), филм (играни, документарни, анимирани, експериментални или видео-есеј) и музика (композиција или интерпретација). Из сваке од ових области, биће награђена по три рада, саопштило је Министарство просвјете и културе. Конкурс је отворен до 28. фебруара, а услови за пријаву, који су прецизирани посебно за сваку области на које се конкурс односи, доступни су у свим средњим школама у Републици Српској, те објављени на порталу Владе РС, на страници Министарства просвјете и културе.

М.Ковачевић/srpskainfo.com