6/12/2019.

СЕЛМА БУДИМЛИЋ ОСВОЈИЛА ТРЕЋЕ МЈЕСТО НА НОВЕМБАРСКОМ КАМПУ ФИЗИКЕ

У периоду од 23.новембра до 25. новембра на Интернационалном Burch Универзитету одржан је Новембарски камп физике за све ученике заинтересоване за ову науку, на ком је учествовала и наша ученица Селма Будимлић. На кампу је учествовало око 120 ученика, распоређених у 6 група према старости и областима интересовања. Одржана су предавања из теоријске физике, као и експерименти из ласерске физике. На крају сваког дана вршени су тестови у којима су учесници демонстрирали своје знање из цјелокупне физике. Наша ученица Селма Будимлић освојила је треће мјесто у предолимпијској групи (Д-), те се вратила са бронзаном медаљом. Овом приликом истичемо и значајну подршку школе, која је покривајући све финансијске трошкове, додатно мотивисала ученицу за рад и труд који је резултовао бронзаном медаљом. Честитамо Селми и желимо јој још сличних успјеха у наредним такмичењима.

М.Ковачевић/РТП