17/3/2020.

ОД 17.3. ИНСТРУКТИВНА НАСТАВА ПУТЕМ РТРС САМО ЗА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Министарство просвјете и културе Републике Српске и Републички педагошки завод, у сарадњи са Радио-телевизијом Републике Српске организоваће од данас, наставу на даљину путем телевизијског преноса за ученике од првог до деветог разреда основних школа у Републици Српској. За сада, инструктивна настава на даљину предвиђена је само за основну школу, док средње школе нису обухваћене овим програмом. Начин надокнаде наставе за средње школе ће бити накнадно утврђен.
– Основни циљ организовања овог вида наставе за ученике основне школе, поред бриге за здравље и безбједност ученика, јесте намјера да предузмемо све што је у нашим могућностима да осигурамо ученицима одређени континуитет у учењу и раду и на тај начин им помогнемо да лакше преброде прекид наставе, те да буду што спремнији за њен наставак када дође вријеме за то – саопштено је из Министарства просвјете.
Важно је напоменути да ће сви снимљени наставни садржаји бити стално доступни на званичној веб-страници РТРС (www.rtrs.tv), што значи и доступни ученицима који пропусте њихово емитовање у редовним терминима од 9.10 часова, односно од 12.30 часова.

М.Ковачевић/rtrs.tv