20/8/2018. УПИС УЧЕНИКА У ШКОЛСКУ 2018/2019. ГОДИНУ (Петак, 24.8.2018.)

У петак, 24.8.2018. године почиње упис ученика од првог до четвртог разреда Гимназије у школску 2018/2019. годину. За ученике првог и четвртог разреда упис почиње у 8:30 часова и траје до 11:00 часова. За ученике другог и трећег разреда упис почиње у 11:00 часова и траје до 14:00 часова. Ученици од докумената на упис требају понијети свједочанство о положеном претходном разреду. Ученици који се уписују у први разред требају приложити и ЦИПС-ову пријаву пребивалишта издату од стране МУП-а РС или ФБиХ. Ученици других, трећих и четвртих разреда не прилажу ЦИПС-ову пријаву уколико нису мијењали адресу у протеклој школској години. Партиципација и ове школске године износи 50,00 КМ по ученику. Новац за партиципацију ће се уплаћивати на шалтеру поште у холу школе. Примјерак попуњене уплатнице се налази на огласној табли школе. Копија уплатнице се предаје одјељењском старјешини приликом уписа.

Министарство просвјете и културе Републике Српске је у препоруци из 11.7.2018. године (Број 07.042/61-46/18) предложило школама да од партиципације буду ослобођена дјеца:
-ратних војних инвалида (уз достављање рјешења општинског органа за борачко инвалидску заштиту из текуће године)
-дјеца без једног или оба родитеља(уз достављање извода из матичне књиге умрлих за једног или оба родитеља)
-дјеца из вишечланих породица-троје или више дјеце(уз достављање кућне листе)
-примаоци социјалне помоћи(уз достављање увјерења Центра за социјални рад)
-Уколико средњу школу похађају два или више ученика из исте породице, сви заједно плаћају партиципацију у висини наведеног износа (50,00 КМ).

Подсјећамо, Гимназија је ове године испунила план уписа у први разред. Уписана су четири одјељења, два одјељења друштвено-језичког смјера, једно одјељење општег смјера и по први пут једно одјељење рачунарско-информатичког смјера.