15/5/2018. ПРОЈЕКАТ „ЈА ГРАЂАНИН”, ФИНАЛНА СМОТРА У САРАЈЕВУ

Екипа наше Гиманзије, у пратњи ментора проф. Александре Зец, која је побиједила на регионалном такмичењу у „Пројекат грађанин/ Ја грађанин”, протеклог викенда је учествовала на 21. Финалној смотри у Сарајеву. Побједнички IV-2 разред је представљала екипа у саставу: Божана Тинтор, Дана Полетан, Дајана Милуновић, Игор Ромчевић, Мирза Реџић, Огњен Згоњанин, Срђан Медић и Алекса Комосар. Организатори Финалне смотре су Цивитас и Амбасада САД у сарадњи са Министарством цивилних послова БиХ, Републичким педагоским заводом Републике Српске, Одјелом за образовање Владе Брчко Дистрикта и кантоналним министарствима образовања. Финална смотра је отворена 12.5. 2018. у Великој сали Парламентарне Скупстине БиХ, гдје су представници побједничких екипа представили проблем који су истраживали, мјеру јавне политике и кључни успјех пројекта. Потом су учесници на платоу испред Парламента одржали јавну презентацију портфолија, а за ученике и заинтересоване грађане уприличен је плесно- музичко- забавни програм. Другог дана смотре у Свечаној Сали хотела ( Holiday) ученици су имали заједничку радионицу, у којој су једни другима представили своје побједничке пројекте. На Финалној смотри је учествовало 360 ученика из читаве БиХ.