14/5/2018. ПРОФЕСИОНАЛНА ОРИЈЕНТАЦИЈА У ОСНОВНИМ ШКОЛАМА

Професионална оријентација у основним школама није нешто ново код нас. Наиме, већ неколико година приједорске школе се представљају основцима са подручја града Приједора. Те презентације се одвијају најприје преко Сајма занимања Републике Српске, те преко дана отворених врата који организују неке школе, и на крају средње школе посјећују основне школе и директно се представљају основцима. Тако је било и ове године. Екипа професора приједорске Гимназије представила је ову јавну установу најбољем могућем свјетлу. Професори који су учествовали у овогодишњој професионалној оријентацији су: Младен Карајица, Тијана Солдат, Саша Комшић, Ивана Мудринић, Сања Бабић, Биљана Твртковић, Борис Вученовић, затим Мирослав Ковачевић и Владимир Вученовић као техничка подршка. Велику подршку и помоћ тим је имао од педагога Бојане Вученовић и психолога Миланке Прпош. Ове године су први пут са професорима на презентације ишли и ученици, и то ученици четвртих разреда: Немања Торбица и Дана Полетан. Матуранти су разговарали са основцима, одговарали на њихова питања и преносили им своја искуства из Гимназије. Подсјећамо, ове године ЈУ Гимназија „Свети Сава” Приједор уписује четири одјељења по 24 ученика, у три смјера: општи, друштвено-језички и по први пут рачунарко-информатички смјер.